KONTRACEPTINIS IMPLANTAS

Informacija apie paslaugą:

Gydymo įstaigoje Eugenijos ginekologijos klinika jau suteikiame naujas paslaugas – kontraceptinio implanto, skirtoilgalaikei apsaugai nuo nėštumo, įterpimą ir pašalinimą.

Informacija apie kontraceptinį implantą:

Kontraceptinis implantas yra skirtas vaisingo amžiaus moterims ilgalaikei 3 metų apsaugai nuo nepageidaujamo nėštumo.Ši kontracepcijos priemonė yra maža, minkšta, lanksti, plastikinė organizme netirpi, 4 cm ilgio ir 2 mm skersmens lazdelė, kurioje yra veiklioji medžiaga. Implantą įvesti ir pašalinti gali tik specialius mokymus praėjęs gydytojas. Įvedimo procedūra vidutiniškai trunka mažiau nei vieną minutę.Vos tik implantas yra įvedamas po oda žasto vidinėje dalyje, jis pradeda saugoti nuo nėštumo, išskirdamas mažą dozę progestino ¬– vieno iš hormonų, esančių kontraceptinėse tabletėse. Skirtingai nuo sudėtinių kontraceptinių tablečių, implantas tinka ir moterims, negalinčioms arba nenorinčioms vartoti estrogenų, žindančioms moterims.

Nešiojant implantą nereikia kasdien prisiminti išgerti tabletę. Tai yra viena iš priežasčių, dėl ko ši kontraceptinė priemonė yra labai patikimas apsaugos nuo nėštumo metodas (veiksmingumas didesnis nei 99%).

Įvedus implantą menstruacijų kraujavimo pobūdis gali pakisti. Skausmingos mėnesinės gali palengvėti. Trečiųjų metų pabaigoje gydytojas privalo pašalinti implantą arba pakeisti jį nauju.

Dėl informacijos apie kontraceptinį implantą prašome kreiptis į gyd. Eugeniją Abraitienę.